Hej, już za rok matura! Choć wielu uczniom wydaje się, że od egzaminu dojrzałości dzieli ich kilka miesięcy, tak naprawdę czasu pozostało niewiele. Zanim jeszcze przystąpią do majowych zmagań, przed nimi niemniej ważne wydarzenie – studniówka to okazja, by na chwilę zapomnieć o stresie, zatańczyć poloneza i po prostu dobrze się bawić! Jak wybrać garnitur na tę wyjątkową noc, by wyglądać i modnie, i elegancko?

Przedmaturalny bal należy do uroczystości o wysokim stopniu formalności i dlatego też należy uczcić ją eleganckim strojem. Dla wielu młodych mężczyzn studniówka jest jedną z pierwszych okazji, na którą zakładają garnitur – później z powodzeniem wybierają go także na inne ważne uroczystości, takie jak egzaminy wstępne na studia, obronę prac naukowych, wesela, a nawet rozmowy o pracę. Podczas balu maturalnego nie tylko paniom zależy na pięknym wyglądzie - jaki garnitur wybrać na studniówkę i jakie dodatki do niego wybrać?

Wybieramy garnitur na studniówkę

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru garnituru na studniówkę? Po pierwsze, musi on dobrze leżeć – powinien sprawdzić się i podczas oficjalnej części, i w trakcie szaleństw na parkiecie. Wytaliowana marynarka i rękawy o odpowiedniej długości to podstawa! Nie należy kupować większego garnituru, który ma posłużyć „na dłużej” – będzie po prostu źle leżał, a mężczyzna go noszący będzie prezentował się niekorzystnie.

garnitur slim

Czarny, granatowy, a może w kratę? Jaki kolor garnituru na studniówkę wybrać, by był elegancki i doskonale prezentował się w trakcie balu? Zwolennicy klasyki podpowiadają, że najlepszym wyborem są ciemne stroje wizytowe: są uniwersalne, ponadczasowe i sprawdzające się w każdej sytuacji. Choć szarości i grafity są bardzo eleganckie i stateczne, mają też tendencję do postarzania. Dobrze wyglądają w nich mężczyźni o siwych włosach, maturzyści jednak nie muszą dodawać sobie kolejnych lat. Co więcej, takie odcienie są w dużej mierze zarezerwowane dla przestrzeni biurowych czy biznesmanów – to „miejskie” kolory, które mogą być niewystarczająco eleganckie.

Garnitur na studniówkę – to trzeba wiedzieć!

Wśród garniturów o klasycznych barwach najbardziej praktycznym wyborem będzie granat. Granatowy garnitur jest nie tylko elegancki, ale również bardzo uniwersalny. Granat dobrze podkreśla dominującą w Polsce jasną karnację i nie ma chyba mężczyzny, który źle prezentowałby się w tym odcieniu. Czerń sprawdza się także podczas wieczorowych uroczystości, więc spokojnie można go założyć na bardziej formalne okazje. Liczy się także funkcjonalność - ta barwa jest stosunkowo mało uniwersalna i wywołuje skojarzenie z pogrzebem. Czarny garnitur nie jest absolutnie zakazany, ale należy wybierać go bardzo uważnie.

A ekstrawagancki garnitur na studniówkę – czy to dobry pomysł na taką okazję? Nietuzinkowa stylizacja to propozycja dla odważnych chłopaków, którzy chcą zwrócić na siebie uwagę. Ciekawym wyborem będzie garnitur w oryginalnym kolorze, takim jak bordo: to barwa szlachetna i elegancka, a jednocześnie ma w sobie odrobinę ekstrawagancji. Podobnie rzadko spotykane wzory, które na pierwszy rzut oka nie kojarzą się ze studniówką; coraz częściej pojawia się np. krata. Taką stylizację należy jednak przedyskutować z partnerką, by garnitur na studniówkę pasował do jej kreacji.

Smoking na studniówkę

Jednym z najbardziej formalnych strojów wieczorowych jest smoking. Jest on również warty rozważenia w przypadku studniówki, ale należy pamiętać, że takim zestawem możemy się wyróżniać na tle innych osób. Do smokingu należy obowiązkowo założyć białą koszulę na spinki, pas smokingowy z muchą oraz czarne lakierki. Kropką nad i będzie elegancka biała poszetka oraz szelki.

Czarny smoking slim Malibu

Czarny klasyczny smoking

Granatowy smoking męskie Slim

Nasz sklep korzysta z plików cookie ("ciasteczek"). Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Polityka sklepu odnośnie "ciasteczek" znajduje się tutaj.