Blog o Modzie Męśkiej

Zalety skór naturalnych

Skóra naturalna to materiał, który używany jest przez człowieka od samego początku istnienia naszej cywilizacji. Pomimo burzliwego rozwoju przemysłu chemicznego i ciągłego tworzenia coraz nowocześniejszych tkanin i tworzyw syntetycznych, skóry naturalne nie przestają być popularne – przyczyną takiego stanu rzeczy są z pewnością liczne zalety, którymi może pochwalić się ten wyjątkowy materiał. Warto przyjrzeć się liście najważniejszych atutów skór naturalnych, aby w pełni zrozumieć dlaczego opłacalne jest inwestowanie w obuwie, galanterię i dodatki wykonywane z tego właśnie tworzywa.
Czytaj dalej

Rodzaje skór do butów

Skóra to symbol wysokiej jakości i ogromnej trwałości. Ten niezwykły materiał ma niemal same zalety i charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, stosunkowo łatwą obróbką i niezwykle eleganckim wyglądem. Nic zatem dziwnego, że to właśnie skóra uznawana jest za najbardziej wszechstronne i luksusowe tworzywo do produkcji obuwia. Kupując piękne obuwie skórzane, często nie zastanawiamy się, z jakiego dokładnie materiału zostały wykonane. Wielu osobom informacja ta wydaje się być mało istotna, ale tak naprawdę wiedza ta jest bardzo ważna, gdyż każdy z rodzajów skóry ma nieco inne właściwości i wymaga konkretnej pielęgnacji. Warto zatem zapoznać się z najpopularniejszymi rodzajami skór i dowiedzieć się, jakie zalety oferują. Dzięki temu każdy miłośnik pięknego obuwia, będzie mógł świadomie zadbać o swoje buty, przedłużyć ich żywotność i sprawić, że nawet po wielu latach użytkowania będą jak nowe. Jakie zatem skóry używane są przez mistrzów szewskich na całym świecie?
Czytaj dalej

JAK ZAŁOŻYĆ SPINKI DO MANKIETÓW?

Spinki do mankietów to niezwykle modny, ale stosunkowo rzadko używany dodatek – klasyczne guziki są zwykle znacznie wygodniejsze i mniej zajmujące. Jednakże w najbardziej eleganckich stylizacjach nic nie zastąpi szykownej spinki – luksusowy charakter i  ekskluzywny styl to niezwykle ważne cechy, gdy trzeba przygotować się na ślub, wytworny bankiet, wernisaż lub spotkanie w gronie prawdziwych koneserów i znawców savoir-vivre. Nie mając na co dzień do czynienia ze spinkami, można odnieść wrażenie, że ich zakładanie to dość trudna sztuka. Nic bardziej mylnego – odrobina wprawy i dokładności wystarczą, aby poradzić sobie z tym ponadczasowym dodatkiem do eleganckiej koszuli męskiej.
Czytaj dalej

PORTFEL MĘSKI - NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ?

Męski portfel to zdecydowanie znacznie więcej niż tylko funkcjonalny gadżet do przechowywania pieniędzy i dokumentów – to również swoista wizytówka, która wiele mówi o statusie, osobowości i charakterze posiadacza. Wybierając dla siebie elegancki portfel, warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pozwolą znaleźć model, który oprócz praktycznej wygody użytkowania, zapewni doskonałą prezencję i podkreśli dobry gust właściciela.
Czytaj dalej

JAK DOBRAĆ KOSZULĘ DO GARNITURU?

Dobór koszuli do garnituru w znaczącym stopniu odpowiada za ogólną prezencję elegancko ubranego mężczyzny. Nie jest to jednak rzecz całkowicie zależna od sztywnych zasad i konwenansów – dopasowanie elementów stroju musi podkreślać również indywidualność i charakter użytkownika. Męska koszula nie musi być wcale monotonnym, oficjalnym dodatkiem, którego krój, kolor i deseń są precyzyjnie określone w spisanym zestawie reguł. Niemniej jednak istnieją pewne wskazówki, które pozwalają stworzyć stylizację spójną, elegancką i dobrze wyglądającą w pracy, na bankiecie czy rodzinnej uroczystości. O czym zatem warto pamiętać, dobierając szykowną koszulę do modnego garnituru?
Czytaj dalej

RODZAJE PASKÓW DO SPODNI

Funkcjonalna rola paska do spodni jest wszystkim znana – powinien pewnie i wygodnie przytrzymać spodnie w odpowiedniej pozycji. To jednak nie wszystko. Męski pasek nie jest bowiem jedynie technicznym elementem wyposażenia – to również stylowy dodatek, którego walory estetyczne muszą iść w parze z praktycznym zastosowaniem. To właśnie jeden z powodów, dla których wybór odpowiedniego pasa jest tak ważną częścią kompletowania szykownej garderoby.
Czytaj dalej

CZYM JEST PLASTRON?

Współczesny gentleman wie wszystko o wiązaniu i zasadach dobierania krawatów, ale zapytany o plastron lub Ascot, może poczuć się skonfundowany. Nie będzie w tym nic dziwnego, gdyż ten dodatek do męskiej garderoby na długi czas zniknął z szaf eleganckich panów i wydawać się mogło, że już nie powróci z przepastnych odmętów odzieżowego lamusa. Moda lubi jednak powracać i plastron również doczekał się swojego – co prawda, wciąż jeszcze nieśmiałego – renesansu. Czym zatem jest to tajemnicze, męskie akcesorium i dlaczego warto bliżej się z nim zapoznać?
Czytaj dalej

ŚMIESZNE SPINKI DO MANKIETÓW

Spinki do mankietów kojarzone są głównie z wyszukanymi stylizacjami oraz najwytworniejszymi strojami męskimi. To synonim elegancji, dobrego gustu i formalnego szyku. Piękne zdobienia, szlachetne metale lub gustowny minimalizm sprawiają, że spinka jest jedynym z nielicznych przykładów biżuterii zarezerwowanej typowo dla panów. Często jednak spotkać można również modele, które wydają się nieco odbiegać od definicji formalnego dodatku – czy zabawna spinka do mankietu jest zatem swoistą herezją w świecie mody męskiej, czy też może ambitnym zabiegiem projektowym, mającym na celu przełamanie skostniałych schematów?
Czytaj dalej

Sekrety męskiej marynarki

Męska marynarka to synonim elegancji i dobrego gustu. Ten element garderoby jest nieodłączną częścią szykownego garnituru, stroju wieczorowego oraz stroju biznesowego – coraz częściej stanowi również gustowny dodatek do stylizacji codziennych. Dobrze dopasowana marynarka potrafi sprawić, że każdy mężczyzna doskonale wygląda i budzi prawdziwy szacunek wśród współpracowników, kontrahentów, przyjaciół oraz u płci przeciwnej. Dobranie odpowiedniego modelu i fasonu nie jest z pewnością zadaniem łatwym – w idealnym dobraniu marynarki może jednak pomóc wiedza o jej budowie. Poszczególne elementy znacząco wpływają bowiem nie tylko na sam wygląd, ale również na charakter tego typu stroju. Jakie sekrety skrywa męska marynarka i które jej części warto lepiej poznać?
Czytaj dalej

Przewodnik eleganckiego mężczyzny: rodzaje kołnierzyków koszulowych

Z poprzednich wpisów wiecie już, jak ocenić jakość koszuli i jak dopasować do niej muchę; znacie też najpopularniejsze rodzaje kratek, które noszą eleganccy mężczyźni. Dziś przedstawimy Wam najważniejsze informacje dotyczące rodzajów kołnierzyków koszulowych – zdecydowanie warto je znać, by idealnie dopasować strój zarówno do sylwetki, jak i do okazji. Skorzystajcie z naszego przewodnika i poznajcie rodzaje kołnierzyków koszulowych!
Czytaj dalej
Zamknij

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu. Polityka sklepu odnośnie "Ciasteczek" znajduje się tutaj