Czerwone krawaty


Aby zagłębić się w genezę krawatów należy cofnąć się do czasów panowania Ludwika XIII, bowiem ów władca zaczerpnął modę na noszenie chust pośród mężczyzn od Chorwatów – stąd bliźniaczo podobna nazwa współczesnej ozdoby – krawat. Chusty te przez wieki zmieniały swój kształt oraz wielkość – zmianom ulegały również kolory, które najczęściej miały charakter symboliczny. Dopiero w roku 1926 niejaki Jesse Langsdorf opatentował znany nam obecnie kształt i formę krawata. Wykonanie go z ukośnie położonej tkaniny sprawiało, że był ona bardziej elastyczny i nie posiadał wgnieceń. Właśnie dlatego najpopularniejszych wzorem współczesnego krawata są ukośne prążki i trójkątne zakończenie.

Krawaty dzielą się ze względu na kształt, rozmiar oraz sposób wiązania. Podstawowa zasada mówi o tym, że każdy z nich powinien być noszony do koszuli z długim rękawem i z zapiętym guzikiem pod szyją. Tu istotną rolę odgrywają detale, bowiem krawat współgra z każdym rodzajem stylizacji – garniturem, marynarką, koszulą oraz swetrem. To na tych detalach skupiają się cechy jakimi powinien odznaczać się dobrze dobrany krawat. Pod uwagę bierzemy kryteria takie jak kolor, faktura, rozmiar i wzór. W naszej najnowszej kolekcji proponujemy czerwone krawaty powstałe z wyselekcjonowanych – najwyższej jakości materiałów. Poszczególne odcienie czerwieni oraz obfitość wzorów sprawia, że każdy – nawet najbardziej wymagający „krawaciarz” znajdzie dla siebie coś satysfakcjonującego. Krawaty stanowiące oferowaną przez nas kolekcję są wynikiem współpracy wybitnych projektantów, którzy nie tylko nawiązują do obecnych trendów, ale także wyznaczają je sami. Właśnie dlatego czerwony krawat pozwoli na zachowanie indywidualności i wyodrębnienie się z tłumu. Walorem kolekcji jest jej uniwersalność – tytułowy rodzaj garderoby doskonale sprawdzi zarówno w przypadku oficjalnego garnituru, jak również sportowej marynarki, czy klasycznego swetra. Warto wspomnieć także o charakterystycznej – intensywnej czerwieni.

Kolor czerwony w stylizacji świadczy o odwadze i nucie pozytywnego szaleństwa. Stanowi on doskonałe przełamanie i kontrast dla barw stonowanych oraz klasycznych takich jak czerń, a nawet biel. Będzie świetnym dodatkiem do koszul z długim rękawem, ale może być również uzupełnieniem obocznego odcienia barwy czerwonej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą rewelacyjną ofertą.

Filtruj według

Dominujący kolor
więcej... mniej
Wzór
więcej... mniej
Cena
0 135
Producenci
Filtruj

Nasz sklep korzysta z plików cookie ("ciasteczek"). Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Polityka sklepu odnośnie "ciasteczek" znajduje się tutaj.