Jeśli interesuje Cię w jakim celu zakładana jest na rękaw koszuli elastyczna opaska lub zastanawiasz się, po co Tommy Shelby w serialu Peaky Blinders nosi na ramieniu łańcuszek zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem.

Ten bardzo stylowy dodatek znany jest jako opaska barmańska, opaska regulująca długość rękawa lub z angielskiego jako sleeve garter czy arm band. Wykonany jest w uniwersalnym rozmiarze, regulowany w zakresie 25 - 47 cm bez rozciągnięcia. Dzięki swojej elastyczności nie krępuje ruchów i nie przeszkadza nawet podczas całodziennego noszenia.


Trochę historii

Opaski na rękawy były popularne pod koniec XIX i na początku XX wieku. W tamtym czasie koszule szyte były w jednym rozmiarze, z bardzo długimi rękawami. Użycie obręczy dzięki, którym dostosowywano długość rękawów, było czymś na porządku dziennym i znacznie tańszym niż szycie koszuli na miarę u krawca. Rękawy, dzięki zastosowaniu opasek, nie tylko lepiej się prezentowały, ale i ich mankiety tak szybko nie brudziły.

Arm bands używane były również przez kurierów. Miało to pomóc w zapobieganiu oszustwom, ponieważ osobie noszącej takie opaski nie łatwo jest ukryć kartę w rękawie.
Komu polecamy opaski?

1 - Obecnie modna jest odzież dopasowana do sylwetki. W sklepach sieciowych koszule typu slim są w przeważającej ilości nad tymi w regularnym fasonie. Dawniej było inaczej i być może masz w swojej szafie koszulę, którą kiedyś bardzo lubiłeś, ale teraz jej rękawy są zbyt szerokie i nie pasują stylem do obecnego kanonu mody. Jeśli tak, zakup opasek to idealny pomysł. Dzięki nim zwęzisz optycznie szerokość rękawa, poprawiając tym wygląd i koszula wróci z dna szafy do codziennego użytku.


2 - Znalazłeś w sklepie koszulę, która bardzo Ci się podoba i idealnie pasuje do Twojej sylwetki, ale zastanawiasz się czy ją kupić, bo ma zbyt długie rękawy? Niepotrzebnie. Dzięki sleeve garter skrócisz je w kilka sekund. Pod marynarką zabieg ten będzie zupełnie niewidoczny, a koszula będzie się bardzo dobrze prezentować.

3 - Pracujesz jako barman lub kucharz? Dla Ciebie również arm bands to bardzo dobry pomysł. Dzięki założonym opaskom na rękawy skrócisz ich długość lub elegancko je podwiniesz i zapobiegniesz nadmiernemu brudzeniu mankietów. Jako barman, możesz wsunąć za opaskę otwieracz do butelek i dzięki temu mieć go stale przy sobie. Do tego będziesz wyglądać profesjonalniej.

4 - Sleeve garter ma także praktyczne zastosowanie dla krupierów.

5 – Opaski nadają awangardowego stylu. Jeśli lubisz się wyróżniać, ten dodatek jest dla Ciebie. Z łatwością pomoże nadać Twojemu wizerunkowi niecodziennego charakteru.

Jak nosić opaski do rękawów?

Najpopularniejszym miejscem na ich założenie jest przedramię, tuż nad łokciem. Jeśli używasz je dla praktycznego zastosowania, po to by skrócić rękawy i nie masz ochoty by rzucały się w oczy, wybierz opaski w kolorze koszuli.Opaski można założyć również tak, by ukryć je pod kawałkiem materiału.


Jeśli chcesz potraktować je jako stylowy akcent wykończeniowy i dobrze czujesz się, gdy przyciągasz uwagę, śmiało możesz to zrobić wybierając opaski kontrastujące z koszulą.


Z czym nosić Arm Bands?


Kiedy zależy Ci nie tylko na praktycznym zastosowaniu tych elastycznych opasek, ale i na stworzeniu eleganckiego wizerunku w dandyjskim stylu z XIX wieku dobierz do stroju odpowiednią muchę lub jeśli chcesz stworzyć bardziej swobodny wizerunek niczym Robert Retford w filmie Żądło wybierz szerokie szelki.Do niedawna bardzo ciężko było znaleźć ten męski dodatek w sklepach. Obecnie, dzięki temu, że wybór wzorów i kolorów powoli się rozszerza, możesz z łatwością wybrać opaski odpowiednie dla siebie, nie tylko gdy potrzebujesz je do praktycznego zastosowania, ale również do stworzenia oryginalnej retro stylizacji.

Czy warto kupić opaski do rękawów?

Sleeve garter do absolutny must have dla eleganckiego mężczyzny. Dzięki nim rękawy Twojej koszuli zachowają optymalną długość, a stylizacja nabierze charakteru. Opaski to idealny wybór dla pasjonata klasycznej męskiej elegancji.

Nasz sklep korzysta z plików cookie ("ciasteczek"). Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Polityka sklepu odnośnie "ciasteczek" znajduje się tutaj.