Jakie fasony nosi obecnie modny mężczyzna? Odpowiedź na to pytanie wcale nie należy do najłatwiejszych: dziś panowie mają do wyboru całą gamę krojów i w każdym sklepie mogą znaleźć coś dla siebie. Jak nie pogubić się wśród cięć i długości spodni lub marynarki? Jeśli szukacie ubrań w kroju slim fit i regular fit, w tym wpisie znajdziecie najciekawsze wskazówki, jak je wybrać!

Moda męska bez tajemnic

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytania dotyczące najmodniejszych fasonów w męskiej modzie. Elegancki mężczyzna nie powinien ślepo podążać za najnowszymi trendami, a raczej wybierać wśród nich te, które najlepiej odpowiadają jego gustom, osobowości i figurze. Dziś świat mody dla panów skupia się głównie na dwóch krojach, slim fit i regular fit, a tej kategoryzacji podlegają już niemal wszystkie elementy męskiej garderoby. Jak je rozpoznać i jak nosić, by wyglądać modnie i stylowo?

Slim fit nazywany jest również modern fit lub fashion fit. To fason dopasowany – jest wynikiem coraz popularniejszego trendu na wyszczuplanie męskiej garderoby i najczęściej wybierają go panowie poniżej 30. roku życia. Na początku podchodzili do niego ze sporą rezerwą, a mocno wytaliowane koszule i przylegające spodnie uważali za obciach. Dziś jednak coraz częściej wybierają fasony bliskie ciału, zarówno marynarki i t-shirty, jak i swetry, a nawet... buty! Potwierdza to tylko fakt, że krój slim fit na dobre zadomowił się we współczesnej modzie męskiej i warto go włączyć do swojej codziennej garderoby. Podkreśla on wysportowaną sylwetkę mężczyzny, który ją nosi – takie kroje mogą spokojnei wybierać szczupli panowie o regularnej budowie ciała.

Koszule męskie

Po przeciwnej stronie znajduje się regular fit, czyli klasyczne, nieco luźniejsze kroje. Częściej sięgają po nie panowie powyżej 30. roku życia, lecz nie jest to zasadą – również młodsi mężczyźni wybierają te mniej dopasowane ubrania. Wszystko zależy od budowy ciała, indywidualnych upodobań oraz przyzwyczajeń: niektórzy wolą bardziej klasyczne, mniej dopasowane ubrania, ponieważ lepiej się w nich czują. Czym wyróżnia się fason regular fit? Można go poznać po luźniejszym kroju – koszula jest nieco dłuższa, niż w przypadku „szczupłych” linii, ale szerokość na wysokości pasa oraz w obwodzie klatki piersiowej jest do siebie zbliżona, Tak uszyte modele nie podkreślają aż tak figury; stawiają raczej na wygodę noszącego je mężczyzny.

Slim fit vs Regular fit 

Slim fit czy regular fit – który z tych fasonów jest obecnie na topie? W zasadzie nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na to pytanie: elegancki mężczyzna powinien brać pod uwagę nie tylko trendy, ale przede wszystkim swoją posturę ciała, wzrost, wagę i osobowość. Nie chodzi przecież o to, by za wszelką cenę ubierać się modnie; o wiele bardziej liczy się wygoda i znalezienie swojego stylu. W końcu każdy mężczyzna chce podkreślić walory swojego ciała, a najciekawszym sposobem jest właśnie efektowny, dobrze leżący zestaw.

Czy krój slim fit jest odpowiedni tylko dla szczupłych mężczyzn? Teoretycznie tak, lecz nie jest to regułą: wszystko zależy od typu sylwetki i budowy ciała. Często wysocy i niezbyt mocno zbudowani mężczyźni nie chcą dodatkowo podkreślać swojej sylwetki bardzo dopasowanymi ubraniami, bo czują się w nich niekomfortowo. Mogą więc wybrać nieco szersze (ale w żadnym wypadku wiszące!) fasony, które optycznie wyrównają proporcje. Jeśli zaś nie mogą pochwalić się figurą modela i chcieliby np. zamaskować brzuch, dobrym rozwiązaniem będą klasyczne kroje regular fit. Dziś coraz więcej panów eksperymentuje z modą, a najróżniejsze kroje ubrań w sklepach ułatwiają im wybór optymalnej stylizacji. Wystarczy trochę odwagi i każdy mężczyzna może wyglądać elegancko i z klasą – i to bez względu na to, jaki rozmiar nosi!

Wybierz swój fason:

Koszule męskie Slim Fit

Koszule męskie Regular Fit