Producent Krawaty i muchy Rietti

Klasyczny wieczorowy męski strój opiera się na śnieżnobiałej koszuli z francuskimi mankietami zapinanymi na spinki, odpowiednio skrojonym garniturze oraz dodatkach. Choć tradycyjne clou programu dotyczy koszuli i marynarki, to języczkiem u wagi zdecydowanie mogą być dodatki. Warto więc poświęcić chwilę na dopracowanie dodatków do naszego stroju.
    Początki krawata są trudne do uchwycenia. Z jednej strony znaleziono przedmioty kształtem go przypominające zarówno w grobowcu cesarza chińskiego Qui Shi Huanga, jak i na wizerunkach żołnierzy rzymskich, jednak udokumentowany początek krawatów ma związek z Chorwacją. To właśnie członkowie regimentu chorwackiego wojsk francuskich za panowania Ludwika XIV nosili coś na kształt dzisiejszego krawata. Legenda głosi, że królowi tak spodobała się ta ozdoba, że nie tylko włączył ją w podstawowe uzbrojenie wszystkich wojsk, ale także zaczął stosować w codziennym życiu. W ten sposób krawat (z fr. cravate) szybko rozprzestrzenił się po całej Europie i dziś jest traktowany jako nieodłączny element eleganckiego stroju męskiego. W modzie współczesnej krawat przestał być wykorzystywany tylko i wyłącznie podczas oficjalnych, galowych wystąpień. Warto więc poszukać niebanalnych i niepowtarzalnych krawatów wśród krawatów jedwabnych Rietti. Jedwab dodaje powagi i kunsztu, a jakość wykonania sprawia, że każdy krawat Rietti to nieodłączny element męskiego ubioru. Mucha, inaczej nazywana również muszką, jest drugim, równie popularnym co krawat dodatkiem mody męskiej, która jednak kojarzona jest prawie wyłącznie z okazjami galowymi. Warto docenić jakość i wzornictwo much jedwabnych Rietti, które w subtelny, acz znaczący sposób podkreślą naszą stylizację i nadadzą dodatkowego charakteru naszemu ubraniu. Prawdziwa muszka musi być samodzielnie zawiązana, co uchodzi za klasykę elegancji i stylu. Muszki gotowe do założenia są uznawane za element kiczu i brak gustu. Wyjątkowa estyma jaką cieszy się mucha może zostać podkreślona poprzez użycie doskonałej jakości materiałów. Warto zastanowić się więc nad zakupem jednej z much jedwabnych Rietti, by wyróżnić się w tłumie i zabłysnąć niebanalnym wyglądem.
    Choć krawat i mucha są tylko dodatkami, to ich niewłaściwa kompozycja może skończyć się zepsuciem całej stylizacji. Niezwykle ważne jest odpowiednie dobranie muchy czy krawata do ubioru, ale także ich właściwe zawiązanie i odpowiednia wielkość. Szczegółowo dobrane przedmioty pozwolą podkreślić elegancję garnituru i wyróżnią każdego mężczyznę w tłumie. Wybierz jedną z much lub krawatów na modini.pl.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
108 189
Wzór
więcej... mniej
Dominujący kolor
więcej... mniej
Skład tkaniny
więcej... mniej
Filtruj

Nasz sklep korzysta z plików cookie ("ciasteczek"). Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Polityka sklepu odnośnie "ciasteczek" znajduje się tutaj.