Akcesoria dziecięce


Akcesoria dziecięce

Drogi rodzicu, czy przed Tobą i Twoim maluchem pierwsza podróż samochodem? Stresujesz się, ponieważ nie wiesz jak się do niej przygotować i zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka? Oto kilka naszych wskazówek jak poradzić sobie z tym zadaniem:

Konsultacja z pediatrą 

Przed podjęciem decyzji o wspólnej podróży z dzieckiem, warto zasięgnąć opinii lekarza pediatry. Jest to szczególnie istotne, jeśli podróż ma potrwać co najmniej kilka godzin 

i wyjeżdżamy z dzieckiem po raz pierwszy w dłuższą trasę.

Twoje nastawienie - dlaczego to ważne?

Ważne jest również Twoje nastawienie do samej podróży. Zadbaj o to, by było ono pozytywne oraz żeby nie zabrakło Ci opanowania w kryzysowych sytuacjach, jeśli takie będą miały miejsce. Miej świadomość tego, że podróż z dzieckiem i dotarcie do celu podróży mogą zająć więcej czasu niż zwykle, choćby przez częstsze postoje. Przy planowaniu podróży nie zapomnij  również o zapasie czasu, tak byś podczas podróży nie musiał się martwić o to, czy na pewno zdążysz na miejsce zgodnie z planem. Dzięki temu będziesz znacznie spokojniejszy 

i pewny, że do celu podróży dotrzecie bezpiecznie. Dobrym pomysłem będzie również zabranie ze sobą osoby trzeciej, która siadając z tyłu, miałaby na uwadze Twoje dziecko. Dzięki temu Ty  będziesz mógł skupić się tylko na drodze. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, zainwestuj w lusterko samochodowe, które umożliwi Ci bezpieczną obserwację tego, co w danej chwili dzieje się z Twoim dzieckiem. Jest to znacznie lepsze i zdecydowanie mniej ryzykowne rozwiązanie od odwracania co chwila głowy do tyłu.

Jakie akcesoria dziecięce wybrać, by zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka?

Dobrym pomysłem będzie na pewno zakup odpowiedniej ochronnej podkładki pod fotelik, która nie dość, że dzięki swojej antypoślizgowej powierzchni sprawi, że fotelik będzie stabilny i nie będzie się  ruszał, to jednocześnie zabezpieczy tapicerkę auta przed zabrudzeniami  powstałymi np. podczas zjadanego przez dziecko posiłku. 

Jak umilić dziecku podróż samochodem?

W przypadku młodszego dziecka dobrze udać się w podróż, w czasie jego drzemki tak, żeby przespało ono większość podróży, wówczas z pewnością będzie ona komfortowa. Natomiast dla starszych dzieci dobrym rozwiązaniem, będzie zakup organizera samochodowego, który umiejscawiamy  z tyłu fotela pasażera. Dzięki temu dziecko będzie miało swobodny dostęp do swoich ulubionych rzeczy np.  kredek, książek, czy  kolorowanek i  będzie mogło zająć się nimi w czasie podróży. 

Mamy nadzieję, że od dzisiaj wspólne podróże z dzieckiem będą dla Ciebie źródłem jedynie radości. Życzymy Wam samych bezpiecznych i komfortowych podróży.

Przed Tobą pierwsze spacery z dzieckiem, a nie jesteś pewna, w jakie akcesoria dziecięce zainwestować, by spacer był przyjemnością zarówno dla Ciebie, jak i jego? Warto przeczytać ten tekst, by rozwiać swoje wątpliwości.

Jakość i bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy zakupie akcesoriów dziecięcych należy zwrócić uwagę, czy posiadają one wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Poświadczają one zarówno o jakości, jak i bezpieczeństwie użytkowania zakupionych przez nas rzeczy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wybraliśmy mądrze i bezpiecznie dla naszego dziecka. Ważne jest również, żeby nie kupować rzeczy używanych, ani ze sklepów, których asortymentu nie jesteśmy pewni. Choć często niska cena może nas kusić to nie warto ryzykować. Bo jaką możemy mieć wtedy pewność, że dana rzecz jest na pewno w dobrym stanie i nie zagraża zdrowiu i życiu naszego dziecka? Przed dokonaniem zakupu w sklepie online warto również, przeczytać opinie innych kupujących, tak żeby móc upewnić się co do słuszności swojego wyboru.

Akcesoria na pierwszy spacer

Na pierwszy spacer z dzieckiem warto zabrać ze sobą wygodny organizer, w którym pomieścimy zapasowe ubranka, pieluszki czy też przekąski. My rekomendujemy taki z wygodnymi rączkami, żeby można było swobodnie go przewiesić na ramę wózka. Tym sposobem podczas spaceru będziesz miała swobodny dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy. Jeśli nasze dziecko jeszcze nie chodzi, to dobrym pomysłem będzie zamontowanie w jego wózku moskitiery chroniącej je przed owadami. Dzięki temu będziesz miała pewność, że snu Twojego dziecka nie przerwie żaden brzęczący, niemile widziany gość. Jako młoda mama masz zapewne niewiele czasu na wypicie swojej ulubionej kawy czy herbaty. Teraz możesz cieszyć się ich smakiem właśnie podczas spaceru ze swoim dzieckiem. Wystarczy zamontować na wózku uchwyt na kubek i już możesz się delektować swoim ulubionym smakiem. A żeby nie zabrakło Ci również połączenia ze światem zewnętrznym, zainwestuj w uchwyt na telefon, który przyczepisz do wózka. Dzięki czemu będziesz mieć go stale na widoku. Teraz gdy ktoś do Ciebie zadzwoni, nie będziesz musiała szukać go w torebce. To byłoby ryzykowne, bo tracąc przy tym wzrok ze swojego dziecka, mogłabyś narazić je na niebezpieczeństwo.

Podsumowując:

Przy zakupie akcesoriów dla dziecka ważna jest ich funkcjonalność, oryginalny design, dobra cena oraz przede wszystkim dobra jakość. Asortyment w naszym sklepie posiada wszystkie te cechy. Mamy nadzieję, że znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz, by móc się cieszyć w pełni wspólnymi chwilami spędzonymi ze swoim dzieckiem.

Nasz sklep korzysta z plików cookie ("ciasteczek"). Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Polityka sklepu odnośnie "ciasteczek" znajduje się tutaj.