Męski portfel to zdecydowanie znacznie więcej niż tylko funkcjonalny gadżet do przechowywania pieniędzy i dokumentów – to również swoista wizytówka, która wiele mówi o statusie, osobowości i charakterze posiadacza. Wybierając dla siebie elegancki portfel, warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pozwolą znaleźć model, który oprócz praktycznej wygody użytkowania, zapewni doskonałą prezencję i podkreśli dobry gust właściciela.

Czarny portfel skórzany ze wzorem PF3

Jaki portfel męski wybrać?

Na rynku znaleźć można setki różnych modeli i wariantów portfeli dla mężczyzn – różnią się one wyglądem, rozmiarem i materiałem, z którego zostały wykonane. Dla eleganckiego pana, najlepszą opcją zawsze będzie portfel skórzany, który doskonale prezentuje się zarówno z garniturem, jak i z casualowymi jeansami. Dodatkowym atutem naturalnej skóry są jej:

  • wytrzymałość,
  • trwałość,
  • odporność na ścieranie.

Inwestując w skórzany portfel, mamy pewność, że będzie służył wiele lat. Mężczyźni zwykle doceniają przedmioty praktyczne i dobrze wykonane, ale coraz częściej zaczynają zwracać uwagę także na oryginalność. Każdy, kto uważa, że klasyczna skóra jest nazbyt oficjalna, zawsze może sięgnąć po zamsz lub nubuk, które również pochwalić mogą się dużą wytrzymałością, ale estetycznie mocno odbiegają od lakierowanych czy garbowanych skór licowych. Rodzaj szwów i przetłoczeń na skórze to już kwestia indywidualna, ale warto dodać, że coraz częściej spotkać można skórzane portfele z ozdobnymi ściegami wykonanymi kontrastującą kolorystycznie nicią. Tego typu modele wyglądają często bardzo atrakcyjnie, ale raczej nie nadają się do oficjalnych strojów – takie portfele najlepiej zachować na wyjścia ze znajomymi, luźne spotkania czy spacery. Najbezpieczniejszym i najbardziej uniwersalnym wariantem pozostaje czarny, brązowy lub granatowy portfel ze skóry, którego nie trzeba będzie wstydzić się nawet w najbardziej wysmakowanym towarzystwie.

Skórzany portfel Pierre Cardin z dużą ilością zakładek PF4

Męski portfel – duży czy mały?

Materiał i kolor to nie wszystko, co trzeba brać pod uwagę, przy wybieraniu portfela. Jakby nie patrzeć, nie jest to jedynie stylistyczny dodatek, ale element wyposażenia o bardzo konkretnej funkcji. O czym pamiętać? Przede wszystkim o tym, że wypchane kieszenie nie wyglądają nigdy dobrze i nieważne czy mowa tutaj o eleganckim garniturze czy codziennych jeansach. Dlatego też zawsze należy dążyć do maksymalnej miniaturyzacji – duże, obszerne portfele to zwykle domena pań, które mogą pozwolić sobie na taki luksus, z racji tego, iż swoje portmonetki noszą w torebkach. Przed zakupem warto zastanowić się dokładnie, co koniecznie musi znaleźć się w portfelu i pod tym kątem dobierać odpowiedni wariant. Jeżeli korzystamy z kart kredytowych, można na przykład zrezygnować z portfela, który posiada dużą kieszonkę na bilon. Niektórzy mężczyźni praktycznie wcale nie używają gotówki, co pozwala zamienić im klasyczny portfel na płaskie, niewielkie etui na dokumenty i karty magnetyczne – zaletą takiego rozwiązania jest to, że tego typu portfel można dyskretnie nosić nawet w wewnętrznej kieszeni marynarki.

Co zyskujemy inwestując w nieduży, elegancki, skórzany portfel? Doskonale wyglądająca marynarkę, nierozepchane kieszenie spodni, łatwość sięgania po gotówkę i dokumenty oraz pełne szacunku spojrzenia towarzyszy to jedynie kilka atutów takiego rozwiązania. 

Nasz sklep korzysta z plików cookie ("ciasteczek"). Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Polityka sklepu odnośnie "ciasteczek" znajduje się tutaj.