Elegancki mężczyzna powinien przykładać nie mniejszą wagę do swojego stroju, niż kobieta! Diabeł tkwi w szczegółach, a na nienaganną prezencję w każdej sytuacji składa się wiele elementów, Z pewnością należą do nich spinki do mankietów – na jakie okazje należy je założyć i jak je dobrać do reszty stylizacji? O czym należy pamiętać, zanim zdecydujemy się na zakup? Oto kilka porad dla modnych panów!

Czy mężczyźni powinni nosić biżuterię? O ile wielu panów jest przeciwnych zakładaniu sygnetów, bransolet czy innych dodatków, spinki do koszuli są nieodłącznym elementem męskiej garderoby. Doskonale sprawdzają się podczas okazji o bardzo wysokiej randze, np. wesela, spotkania biznesowe na międzynarodowym szczeblu czy ważne egzaminy. Jak wybrać spinki do mankietów, by prezentowały się dobrze i stylowo?

Spinki do mankietów – kiedyś i dziś

Choć dziś panowie nie wyobrażają sobie bez nich stroju, historia spinek do mankietów sięga… średniowiecza! W dawnych czasach mankiety i kołnierze były upinane za pomocą różnych ozdób, takich jak wstążki, a następnie guziki. Gdy w połowie XIX wieku zaczęto je krochmalić, by utrzymywały formalny wygląd, okazało się, że przestały one spełniać swoją funkcję – nakrochmalona bawełna stawała się zbyt sztywna. Wtedy też wymyślono spinki do koszuli: z jednej strony utrzymywały one części koszuli razem, z drugiej zaś pełniły funkcję ozdoby. Jak dziś noszą je panowie? Spinki do mankietów zakładają głównie na ważne okazje, takie jak np. ślub czy wesele, ale noszą je także podczas spotkań biznesowych czy egzaminów. Dzięki nim każda koszula zyskuje wyjątkowego, eleganckiego wyglądu; spinki do mankietów są uzupełnieniem męskiej biżuterii, takiej jak zegarek czy bransoleta.

Jakie spinki do mankietów wybrać?

Spinki do mankietów najlepiej prezentują się w połączeniu z eleganckim garniturem – jeśli założy się je na nieformalne okazje, będą wyglądały dość przesadnie, a nawet śmiesznie. Należy więc zrezygnować ich w przypadku luźnych koszul i sportowych marynarek oraz w sytuacji, w której na koszulę nie zakłada się marynarki. Istotne jest to, by koszula była przystosowana do noszenia spinek do mankietów – jeśli posiada ona normalne guziki oznacza to, że przeznaczona jest raczej do okazji nieformalnych. Osobliwym rodzajem mankietów są tzw. francuskie: są one podwójne, przeznaczone ściśle pod spinki. Wyróżniają się niezwykłą elegancją, a wielu panów wybiera je na naprawdę ważne okazje. W końcu liczy się nienaganna prezencja!

O czym należy pamiętać przed zakupem spinek do mankietów? Tak ważne akcesoria powinny być dobrane do każdego garnituru w szafie oraz uroczystości, na jaką wybiera się mężczyzna. Nie powinny się kłócić się z innymi elementami ozdobnymi stylizacji; najlepiej postawić na minimalistyczną, klasyczną elegancję i wybrać proste spinki. Jeśli są one zbyt wyszukane, przesadnie zdobione lub po prostu niestosowne, po prostu świadczą o złym smaku ich posiadacza. Spinki do mankietów są jedynie ozdobą stroju i nie powinny przytłaczać reszty stylizacji – najlepiej prezentują się te, które są widoczne, ale jednocześnie niezbyt wyróżniające się.

Nasz sklep korzysta z plików cookie ("ciasteczek"). Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Polityka sklepu odnośnie "ciasteczek" znajduje się tutaj.