Pasy smokingowe


W ostatnich latach smoking przeżywa swoje „drugie życie” – coraz więcej mężczyzn decyduje się właśnie na ten wyjściowy strój, by świętować najważniejsze wydarzenia życia lub okazać należyty szacunek w doniosłych sytuacjach. Smokingi same w sobie są niezwykle szykowne i formalne, na ich popularność bez wątpienia wpłynęło noszenie tego ubioru przez znanych aktorów i muzyków.

Pas hiszpański

Nieodzownym uzupełnieniem tego stroju jest pas smokingowy (inna nazwa to pas hiszpański) – według specjalistów obowiązkowy element garnituru ślubnego lub smokingu. W sklepie Modini.pl prezentujemy szeroki wybór kolorowych pasów smokingowych, które nie tylko dopełnią całości naszego stroju, ale bez wątpienia okażą się elementem podnoszącym jego atrakcyjność. Warto wiedzieć, że pasy smokingowe mają mocno sprecyzowany cel, a jest to dosłownie zakrycie talii. Wiąże się to z przekonaniem, iż „pracujące” części ciała powinny zostać zakryte. Dodatkowo zapobiega nieeleganckiemu marszczeniu się koszuli.

Pas do smokingu

W naszej ofercie znalazło się kilkanaście propozycji pasów hiszpańskich w wielu kolorach – od klasycznych bieli i czerni, przez czerwony, niebieski, zielony a nawet złoty. Kolorowe pasy smokingowe pozwalają na wprowadzenie barw do naszego stroju, co jest dozwolone przez kanony męskiej elegancji. Prezentowane pasy smokingowe wykonano z wysokiej jakości atłasu, w zestawie dołączono muszki w fasonie slim a także poszetki, czyli wkładki do przedniej kieszeni smokingu. Dzięki temu przez jeden zakup skompletują Państwo trzy dopasowane kolorystycznie dodatki. Są to produkty renomowanych polskich producentów.

Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości co do „męskości” pasów hiszpańskich, jego zastrzeżenia rozwieje fakt, iż zostały wprowadzone w skolonizowanych Indiach przez brytyjskich oficerów przejmujących lokalne elementy garderoby. Stanowiły alternatywę dla kamizelek, następnie weszły do „cywilnego” użytku. Dziś pas smokingowy dopełnia eleganckiego stroju każdego mężczyzny.

Zobacz też: Eleganckie buty skórzanePaski skórzaneGarnitury męskie

Filtruj według

Dominujący kolor
więcej... mniej
Wzór
więcej... mniej
Cena
129 171
Producenci
Filtruj

Nasz sklep korzysta z plików cookie ("ciasteczek"). Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Polityka sklepu odnośnie "ciasteczek" znajduje się tutaj.