Buty do granatowego garnituru

Granatowy garnitur to idealny strój niemal na każdą okazję. Ten wyjątkowy kolor jest bardzo dostojny i elegancki – jego ogromną zaletą jest też fakt, iż pasuje do każdego typu urody. To właśnie sprawia, że panowie coraz częściej decydują się na taki komplet. Tu jednak pojawia się bardzo ważne pytanie – jakie obuwie założyć do granatowego garnituru?

Jaki kolor butów wybrać do granatowego garnituru?

Wydawać by się mogło, że czerń jest kolorem, który jest najbardziej uniwersalny i pasuje do wszystkiego. W przypadku męskich garniturów okazuje się jednak, że to właśnie granat daje największe możliwości, jeżeli chodzi o dopasowanie dodatków. Do czarnego kompletu zakładamy zawsze czarne obuwie – w przypadku granatowych spodni i marynarek zyskujemy znacznie większą dowolność.

Czarne buty męskie

Czarne buty do granatowego garnituru

Elegancki mężczyzna może założyć klasyczne, czarne buty, które doskonale będą pasować na formalne okazje – szczególnie gdy wybierzemy model wykonany z gładkiej skóry, która ma najbardziej oficjalny charakter. To doskonałe rozwiązanie do biura, na spotkanie z ważnym klientem lub podczas podniosłych uroczystości. W takim wypadku należy jednak pamiętać o dopasowanych dodatkach – czarnym pasku do spodni i zegarku.

Granatowy garnitur i brązowe buty

Z granatowym garniturem świetnie komponuję się też buty brązowe. Doskonale wyglądają z nim buty w kolorze ciemnego brązu, które tak samo jak czarne, świetnie pasują na spotkania oficjalne. Najlepsze będzie w takim wypadku obuwie w odcieniu mahoniu lub czekolady. Chcąc jednak nadać swojemu strojowi odrobinę lekkości i awangardy, można także zdecydować się na jaśniejsze odcienie. Na spotkaniach towarzyskich i mniej formalnych bankietach można obecnie spotkać wielu panów noszących granatowe garnitury i dodatki w kolorze karmelowym.

Brązowe brogsy męskie

Buty w tym samym kolorze co garnitur

Moda męska przez dłuższy czas skazywała panów na obuwie w dwóch kolorach – czarnym i brązowym. Obecnie jednak wybór jest znacznie szerszy, a najbardziej szykowni mężczyźni nie boją się niestandardowych odcieni. Dlatego też bardzo dobrym ruchem może okazać się dopasowanie koloru obuwia do barwy garnituru. Granatowe buty będą jednak mniej oficjalne i najlepiej sprawdzą się podczas spotkań towarzyskich, wyjść do teatru czy na spacerach.

Granatowe buty męskie

Oczywiście oprócz koloru obuwia, ważny jest jego fason. Niezależnie od wybranej barwy, buty zawsze dobieramy stosownie do okoliczności. Jest to o tyle ważne, że granatowy garnitur jest uniwersalny i pasuje na każdą okoliczność. Dlatego kupując taki strój, warto pomyśleć o kilku parach butów w różnym stylu, dzięki czemu możliwe będzie idealne dopasowanie dodatków do okazji. Decydując się na konkretny kolor, wypada także zaopatrzyć się w inne dodatki – pasek i zegarek – które idealnie będą korespondować z obuwiem. Wtedy można mieć pewność, że granatowy garnitur będzie podkreślał dobry gust, charyzmę i elegancję każdego modnego pana. 

Buty męskie skórzane

Nasz sklep korzysta z plików cookie ("ciasteczek"). Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Polityka sklepu odnośnie "ciasteczek" znajduje się tutaj.