Czy w ferworze zakupów zdarzyło Ci się zakupić pasek do spodni, który po przymierzeniu w domu okazał się zdecydowanie za długi? Żal Ci wydanych już pieniędzy i nie chcesz kupować kolejnego? Tym bardziej, że ten, który posiadasz poza tym, że jest trochę zbyt długi, wydaje się idealny? Przeczytaj ten tekst do końca, a dowiesz się nie tylko, jakie są różnice pomiędzy paskiem klasycznym a automatycznym, ale także jak małym kosztem przerobić każdy z nich tak, by pasowały idealnie.

Pasek klasyczny a automatyczny - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Pasek klasyczny to dodatek wybierany zwykle przez panów, którzy cenią sobie klasyczny wizerunek, podkreślany zarówno poprzez odpowiedni dobór stroju, jak i dodatków. Przy wyborze tego typu paska należy zwrócić uwagę, przede wszystkim na jakość jego wykonania. Choć nie zawsze jest to oczywiste, warto sprawdzić przeszycia znajdujące się na pasku. Czy wykonane są one w sposób estetyczny i staranny, na przykład czy nie wystaje żadna zbędna nitka. Pamiętaj również, że choć pasek przeważnie jest skórzany, to tak naprawdę skóra, skórze nierówna. Jeżeli zależy Ci, żeby Twój pasek był ponadczasowy i służył Ci jak najdłużej, warto się zdecydować na pasek wykonany ze skóry licowej. Dzięki temu wraz z wiekiem, tylko zyska on na charakterze. Pamiętaj także, że cena to nie wszystko, często lepiej jest zainwestować więcej, w pasek droższy i lepszej jakości. Dzięki czemu będzie Ci on służył dłużej niż jeden sezon. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kupowanie co kilka miesięcy tańszego paska, który finalnie rozpada się na kawałki i wygląda po prostu brzydko.

Automatyczny pasek do spodni to propozycja, która szczególnie przypadnie do gustu panom ceniącym sobie casualowe i codzienne stylizacje. Zachętą do wyboru tego typu paska jest dla wielu panów fakt, że nie posiada on dziurek, które z czasem mogą się rozciągnąć i nie wyglądać przez to zbyt atrakcyjnie. Dodatkowym plusem tego wyboru będzie także możliwość wymiany paska i klamry na inne, gdy tylko najdzie nas na to ochota. Jest to prawdziwa gratka dla fanów nowoczesnych i niebanalnych rozwiązań.

Jak skrócić pasek klasyczny pasek do spodni?

Jak skrócić pasek klasyczny pasek do spodni?

W tym przypadku, dzięki prostemu mechanizmowi montażu klamry, cała procedura nie powinna zająć nam więcej niż kilka minut. W pierwszej kolejności, za pomocą śrubokręta, odkręcamy śrubę mocującą klamrę do paska. Dzięki tej czynności nasza klamra powinna bez problemu dać się zdjąć. Po zdjęciu klamry, przechodzimy do kolejnego zadania, jakim będzie odmierzenie, najlepiej za pomocą miarki lub linijki długości, o jaką chcemy nasz pasek przyciąć. Tę czynność wykonamy za pomocą zwykłych nożyczek lub, jeśli takowy posiadamy, nożyka introligatorskiego. Teraz należy być wyjątkowo skupionym i ostrożnym, ponieważ przycinając pasek zbyt mocno, możemy sprawić, że nie będzie się on nadawał do noszenia,

a cały nasz wysiłek pójdzie na marne. Po przycięciu paska o wybraną przez nas długość, wyznaczamy miejsce na dziurkę, na jaką chcielibyśmy zapinać noszony przez nas pasek. Pamiętajmy o tym, by znajdowała się ona w odpowiedniej odległości od krawędzi paska. Następnie za pomocą dziurownicy lub też wiertarki wykonujemy otwór, przez który będzie przechodzić śruba mocująca klamrę z paskiem. Teraz skręcamy wszystko w całość… i tym sposobem możemy cieszyć się idealnie dopasowanym do naszego obwodu paskiem.

Jak skrócić pasek automatyczny

Jak skrócić automatyczny pasek do spodni?

Tutaj sprawa jest jeszcze mniej skomplikowana niż w przypadku paska klasycznego

i skrócenie go odbędzie się w kilku prostych krokach. Na początek, należy podważyć klamerkę od paska od jej wewnętrznej strony. Bez najmniejszego problemu powinniśmy móc ją teraz zdjąć. Za pomocą nożyczek, przytnij taśmę na pożądaną przez Ciebie długość. Pamiętaj, by zrobić to od strony, bez końcówki zabezpieczającej. Na sam koniec zaciśnij klamrę i już, gotowe!

Podsumowując:

Niezależnie od tego jaki pasek do spodni wybierzesz, ważne jest, aby był on dopasowany zarówno do Twojej osobowości, jak i figury. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom uda Ci się dokonać satysfakcjonującego wyboru.

Sprawdź unikatową unikatową kolekcję pasków Modini

Nasz sklep korzysta z plików cookie ("ciasteczek"). Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Polityka sklepu odnośnie "ciasteczek" znajduje się tutaj.